Ana Hedefler:
Dolaylı Hedefler:

Erişilebilir Kent Atölyesi, ‘herkes için erişilebilir kentler’ oluşturma konusunda farkındalık sağlamayı amaçlayan, kente dair problemlerin kolektif toplum bilinciyle çözülebileceğine inanan ve bu konuda çalışmalar yürüten bir sosyal platform ve sivil toplum kuruluşudur. Proje kapsamında yürütülecek çalışmalarda, kentin kullanıcılarında farkındalık ve sorumluluk bilinci oluşturmanın yanında, kentsel çalışmalar yapan çeşitli kuruluşlara referans sağlayacak “denetimli bilgi ağı modeli” oluşturmak hedeflenmiştir. Düzenlenen etkinlikler ve yapılan çalışmalarla kent içindeki eşitsizliklerin giderilmesi ve kentlerin, kullanıcıların hak ve özgürlükleri gözetilerek tasarlanmasına yönelik olası çözüm önerileri ve fikirler bir araya getirilip sunulmaktadır. Ayrıca mevzuatlar çerçevesinde kent içi eşitsizliklerin giderilmesi konusunda ve dezavantajlı bireyler de dahil olmak üzere kentleri herkesin optimum verimlilikte kullanabilmesi için çalışmalar yürütülmektedir.

Şu zamana kadar 4 farklı ülke ve 46 farklı şehirden katılımcılarla yürütülen çalışmalarda potansiyel problemler ve kolektif çözüm önerileri bir araya getirilmiştir. Hazırlanan raporlar, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları ile paylaşılarak proje çalışmalarında katkı sağlamaktadır. Kapsayıcı ve katılımcı planlama ile oluşturulan yerleşmelerin yaygınlaşması için çeşitli platformlarda görev alınmaktadır.

EKA’nın çalışmaları kapsamında hazırlamış olduğu ve katkı sağladığı raporlardan olan Kuzguncuk – Beylerbeyi Erişilebilirlik Raporu ve Kabataş Paydaş Çalıştayları Raporuna ilgili linklerden ulaşabilirsiniz.

 

Adres

Adresimiz:

Şişli, İstanbul

GPS:

41.0082376, 28.9783589

Telefon:

-

Click on button to show the map.

Bir İnceleme Bırak

Puanınız

Amaçlar ile Uyumluluk
Alt Hedefler ile Uyumluluk
Etki Alanı Büyüklüğü
Sağladığı Fayda Büyüklüğü
Projenin Potansiyel Ömrü
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed
Tahir Can Yarımoğlu 23/12/2020 22:27
Amaçlar ile Uyumluluk
Alt Hedefler ile Uyumluluk
Etki Alanı Büyüklüğü
Sağladığı Fayda Büyüklüğü
Projenin Potansiyel Ömrü

Bir çok farkındalık oluşturan projeyi bu platform altında görmek dileğiyle.