Ana Hedefler:
Dolaylı Hedefler:

2008 yılının Temmuz ayında, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde başlatılan Çöp(M)adam, hayatlarında daha önce bir gelir karşılığında çalışmamış, kendilerini öncelikle ev hanımı ve anne olarak tanımlayan kadınlara sürekli ve esnek bir çalışma ortamı sağlamış sosyal bir girişimdir. Kuruluşundan bugüne yaklaşık 500 kadına istihdam sağlamış proje, kadınların ekonomiye katılımının yanında, onların ve ailelerinin gelişimine ve dolaylı olarak toplumun ilerlemesine katkıda bulunmuştur.

Üretim hatası olarak değerlendirilen veya geri dönüştürülemeyen atık malzemelerden katma değer yaratarak, hem çevreye duyarlı hem de modern elişi ürünler üreten Çöp(M)adam, ismini de gene bu kelime oyunundan almaktadır. Türk geleneksel el sanatlarının kullanıldığı ancak sosyal, ekonomik ve çevresel sürdürülebilirlik temalarını özgün bir şekilde içselleştiren proje, çalışanların ve toplumun tüketime olan bakış açısını değiştirmekte ve çevre bilincinin oluşmasına da yardımcı olmaktadır.

Çöp(M)adam, yoksullukla mücadele, kadınların güçlendirilmesi, çevresel sorumluluğun gelişmesi ve atık yönetiminin geliştirilmesi gibi bir çok farklı Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına hizmet etmekte ve bölgesindeki kadınlara bir umut ışığı olmaya devam etmektedir.

Adres

Adresimiz:

Hamdibey Mah, 13 Nisan Cad, 14inci sok no 2, Avyalik – Balikesir 10400, Turkey

GPS:

39.3164283, 26.6958105

Telefon:

-

E-posta:

-

Click on button to show the map.

Bir İnceleme Bırak

Amaçlar ile Uyumluluk
Alt Hedefler ile Uyumluluk
Etki Alanı Büyüklüğü
Sağladığı Fayda Büyüklüğü
Projenin Potansiyel Ömrü
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Captcha check failed